Naše krásne Kysuce

Dňa 18. mája  sme sa aj my, veľkí páni deviataci, vybrali konečne po monitore a  prijímacích skúškach na jednu veľmi zaujímavú exkurziu . Konala sa v rámci predmetu biológia. Mali sme možnosť zrelaxovať a zároveň sa dozvedieť o mnohých zaujímavostiach , ktoré sa nachádzajú v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce- CHKO Kysuce. Cieľom našej zaujímavej cesty bola najskôr vodná nádrž Nová Bystrica, krásny orloj v Starej Bystrici, rarita na území Kysúc a nielen Kysúc ale aj celého sveta- pieskovcové gule – Megoňky- Milošová, ropný prameň v Korni a nádherný velikán medzi stromami –zákonom chránený strom  Brest u Papajov na Makove. Kúsok od  neho sa nachádza prameň našej rieky Kysuca (asi4 km)- pod Hričovcom. O všetkých týchto prírodných výtvoroch a aj mnohých ďalších sa učíme na hodinách BIO , ale vďaka tejto exkurzii už vieme aj kde sa presne  nachádzajú.  Myslíme si, že najlepšia škola je naozaj  naša krásna príroda sama o sebe . Ďakujeme za krásne zážitky.

Žiaci 9. ročníka

Zanechať odpoveď