Fotografický workshop

Dňa 6.12. sa naši žiaci zúčastnili spoločného  fotografického workshopu s našimi českými partnermi z projektu LO-VE spolufinancovaného z programu Európskej Únie Erasmus +.  Workshop sa konal v ZŠ a MŠ Písek v Českej republike. Pán fotograf Mgr. Michal Popieluch si pre žiakov pripravil veľmi zaujímavú prednášku na tému S mobilem na krajinu. V prvej časti žiakom vysvetlil, ako pracovať s mobilom, oboznámil ich s vhodnými nastaveniami, ukázal tiež, ako pracovať so svetlom a prezradil, čo je to „zlatý rez“. V druhej časti sa žiaci snažili teoretické poznatky prakticky zrealizovať. Na prechádzke v blízkom okolí hľadali tie najkrajšie zábery. Workshop končil treťou časťou, v ktorej pán fotograf hodnotil jednotlivé žiacke zábery a poskytol im cenné rady. Žiakov čakajú mobility do partnerských krajín Fínsko a Portugalsko, kde zužitkujú získané poznatky, pretože jednou z úloh je nafotiť ekosystémy krajín. V podvečerných hodinách sme sa šťastne vrátili domov a žiaci sa tešili, nielen z mikulášskych balíčkov, ale aj netypického darčeka vo forme workshopu, ktorým im dal poznatky aj do bežného života.