Rozprávkový svet HABAKUKY

Dňa 08.06.2015 sa žiaci 3. ročníka rozhodli zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok v netradičnej dedinke, ktorá nás víta na Donovaloch pod Novou Hoľou. K tretiakom sa s radosťou pridali aj niektorí žiaci 4.B a 6.B. Dedinku HABAKUKY tvoria domčeky v štýle ľudovo fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom. Čarovné domčeky rôznych tvarov majú svoje mená – zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka raka … . Pre žiakov boli pripravené 3 divadelné predstavenia slovenských ľudových rozprávok na motívy Pavla Dobšinského: O troch zhavranených bratoch, Prorok Rak a Rozprávka o dvanástich mesiačikoch. Po krásnych rozprávkach na nás čakalo občerstvenie vo forme obedového menu, na ktorom si žiaci veľmi pochutili. Voľnočasový blok bol venovaný prehliadke ľudovo-fantazijných domčekov, ukážkam remeselných činností, návšteve tvorivých dielní v Negrambľoši a nákupu suvenírov. V rozprávkovom svete HABAKUKY sa platí originálnou rozprávkovou menou – mincami habakuky, ktoré sme si mohli odniesť aj ako suvenír. Na zelenej lúke sa žiaci dosýtosti vyšantili na rôznych hojdačkách a preliezačkách. Počasie nám prialo a výlet sme si všetci dostatočne užili. Poďakovanie patrí pani učiteľkám Mgr. J. Vlčkovej, Mgr. R. Vlčkovej, Mgr. E. Perďochovej, Mgr. J. Bandurovej a Mgr. M. Janekovej.

Mgr. Martina Janeková

Zanechať odpoveď