Aktívne jarné prázdniny

Chceš aktívne prežiť jarné prázdniny? Chceš sa s nami hrať a objavovať nové zážitky?

Týmito slovami sme oslovovali žiakov našej školy. Tí, ktorí mali záujem, sa prihlásili a nebolo ich málo. A tak sa spolu s nami od 27. februára do 1. marca zúčastnilo tridsať detí  trojdňového školského tábora s dennou dochádzkou.

O tábore:

Aktívny pondelok: Začali sme privítaním a milým úsmevom. Hneď zrána sa ujala dirigentskej paličky pani učiteľka  Mgr. Ľudmila Heľová. Pod jej vedením sa rozozneli tóny pradávnej anglickej piesne, ktorá rozprávala o farme staručkého McDonalda. Deti sa postupne zoznamovali s názvami a zvukmi, ktoré vydávajú zvieratá na farme. Prostredníctvom zážitkového učenia si utvrdzovali  získané poznatky využitím dramatizácie a tvorivej dielne.

Pondelok sa niesol aj v znamení športových aktivít. Florbal, loptová hra vybíjaná a  rôzne športové súťaže nesmeli chýbať v toto dopoludnie.

Zo školskej telocvične viedli naše kroky do Mestskej knižnice. Tu si deti oprášili svoje vedomosti o rozprávkach a rozprávkových bytostiach.  Rozptýlili sa troma  hrami.  Triafaním do otvorov, hodom  krúžkami a bowlingom. Pokračovali sme hravým čítaním s porozumením  O zlomyseľnom škriatkovi a deti odpovedali na niekoľko otázok. Výsledkom celého snaženia boli traja víťazi: Adamko Hruška, Dianka Svrčková a Lucka Hrubá. Víťazom gratulujeme!

Chutný obed a spoločenské hry boli poslednou bodkou aktívneho pondelka.

Hasičský utorok: Prvou aktivitou utorkového rána bola tvorivá dielňa. Prostredníctvom nej si deti overili rôzne druhy techník práce. Cez obkresľovanie,  strihanie, lepenia a maľovanie sa preniesli do sveta rozprávok. Pri práci využívali svoju kreatívnosť a fantáziu.

Tento deň sa niesol v znamení hasičského zboru. Preto sme sa vybrali medzi príslušníkov Hasičského a záchranného zboru do hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste. Tí nám na vysokej úrovni vysvetlili, v čom spočíva ich profesia a predviedli nám techniku, s ktorou  neraz zachraňujú ľudské životy a majetok. Prínosov z tohto stretnutia bolo hneď niekoľko. Deti si zopakovali dôležitosť telefónnych čísel 112 a 150, preverili si svoje vedomosti, ako postupovať pri nahlasovaní požiarov, osvojili si postup pri zakladaní ohňa a overili správny pohyb po meste.

Plavecká streda: Na tento deň sa asi deti najviac tešili. Naším táborovým cieľom bolo utužiť si svoje zdravie rekreačným plávaním. Navštívili sme Mestskú krytú plaváreň v Žiline a dosýta sa vyšantili vo vode.  Reštaurácia McDonald’s  bola opäť pripravená prijať príjemne unavených návštevníkov a občerstviť nás. Nakoniec nás čakala len cesta späť vlakom do  nášho mesta. „Škoda, že je posledný táborový deň, “ bolo počuť z úst detí. To bolo pre nás pedagógov (Mgr. Ľudmilu Heľovú, Mgr. Ľubomíru Hruškovú a Mgr. Jarmilu Bandurovú) za vynaložené úsilie najkrajšie ĎAKUJEME a zároveň posunutie do ďalšej práce.

Mgr. Jarmila Bandurová