A my žiaci, neboráci, nemáme čo jesti,…

musíme sa z domu, do domu po dedine pliest……….. úryvok zo známej ľudovej piesne – Fašiangy, Turice bol motiváciou pre náš nevšedný deň, ktorý sa uskutočnil 24.2.2017.

Koniec mesiaca február sa v našej škole, v triedach prvého ročníka, niesol v znamení zvykov a tradícií. Fašiangy sú obdobím plné zabav a radosti. S deťmi sme si pripravili veselý deň fašiangových edukačných aktivít. Formou prezentácie a rozhovoru si deti osvojili fašiangové zvyky a tradície nášho regiónu.

V tento deň boli prítomné v triedach rôzne rozprávkové bytosti, kde všetky deti boli prezlečené / aj do vlastne vytvorených / masiek a predstavovali sa. Medzi nimi boli princezné, šašovia, baletka, kráľovné, ježibaba, čertica, dobrá víla, popoluška, vodník, pirát, policajt a nechýbali ani zvieratká. No skrátka široká paleta masiek. Detský fašiangový deň prebehol vo veselej atmosfére. Deti spievali, recitovali, hrali sa pohybové hry. Žiaci mali možnosť vyšantiť sa dosýtosti. Nezabudlo sa ani na pitný režim a občerstvenie pre všetkých prítomných, ktoré pripravili rodičia našich prváčikov. Nechýbali na stole tradičné šišky a dobroty od výmyslu sveta. Ďakujeme ! Keďže všetky masky boli nádherné, boli odmenené rovnakou cenou, aby nebol nikto smutný. Bol to kúzelný deň, ktorým sme ukončili školský týždeň a vrhli sme sa na vytúžené jarné prázdniny.