Tvoríme so zážitkom: Srdiečkový týždeň

Tento týždeň sme sa s našim oddelením v Škd zapojili do „Srdiečkového týždňa“ online programu Tvoríme so zážitkom s arteterapeutkou Radkou Rubešovou, ktorá nám denne posielala námety na tvorenie. V celom tvorení nešlo o dokonalé výsledky a umelecké diela (aj keď niekedy sa to ozaj na umelecké diela podobalo), ale o to, užiť si proces tvorenia a nebáť sa tvorenia ako takého, a tiež podporiť u detí voľnosť pri tvorení . Spolu sme využili viacero výtvarných techník, ktoré sa budú dať aplikovať aj pri ďalších, už nie srdiečkových témach. Okrem samotného tvorenia mal program aj hlbšie myšlienku, o ktorých sme sa počas tvorenia rozprávali: láska, čo mám rád, zlomené srdce, ….Verím, že deti, ktoré sa zapojili prežili pekné chvíle a užili si celý týždeň naplno.Program pozostaval z:
1.Deň: Srdiečkový labyrint: Ako veľmi a hlboko sú v našom srdci zarytý, tí, ktorých milujeme…
2.Deň:Modelujeme svoje srdiecka…
3.Deň: Srdiečkový vankúšik:Schovávame do srdiečka všetko, čo máme radi…
4.Deň: Srdiečkové pexeso: Ako ľahko je zlomiť niekomi srdiečko (ublížiť druhému), ale ako ťažko ho potom opäť spojiť…
5.Deň: Srdiečkové prianíčka, darček,