Návšteva ZOO Lešná – Zlín

Hádam k najkrajším zážitkom patrí pre tých najmenších návšteva zoologickej záhrady, kde si môžu pozrieť rôzne druhy zvieratiek. A tak sme aj tento školský rok zavítali s našimi piatačikmi  vo štvrtok 30.5.  do druhej najkrajšej zoologickej záhrady  v Čechách- ZOO Lešná- Zlín. Deti sa tešili najmä z množstva rôznych druhov, ktoré si mohli pozrieť v prostredí, ktoré pripomína naozaj ich prirodzené podmienky. Hovorí sa, že ZOO Lešná patrí k najkrajším miestam celej Moravy, čo je aj pravda. Vtáky tu žijú vo voliérach, ktoré im pripomínajú ich domovinu, cicavce sú vystavované v prírodných expozíciách. Žije tu 1233 kusov zvierat, ktoré reprezentujú 215 druhov. Zoo je rozdelená podľa jednotlivých kontinentov. Deti mohli vidieť slony, žirafy, nosorožce, levy, ušaté medvede, austrálske klokany, bežce emu, ale i juhoamerické papagáje, mravčiare alebo lamy. Medzi vzácne druhy zvierat patrí určite najväčšia mačkovitá šelma tiger usurijský- samec, ktorý sa volá Jozef. Deti sa potešili aj z  možnosti pohladkania rají, ktoré boli fascinujúce a najviac lákali , lebo sa ich deti mohli priamo dotknúť. V tropickej hale YUCATAN – vysokej až 13 m, medzi faunou a flórou , mali deti možnosť vidieť spomienky na dávnu civilizáciu MAYOV, bývalých obyvateľov Yucatanského poloostrova. Súčasťou Zoo je aj veľký biopark, v ktorom sa nachádza okolo 1150 druhov rôznych vzácnych  drevín a okrasných  bylín. Park patrí k dendrologicky najcennejším zámockým parkom celej Moravy. Parku s množstvom kvetov, jazierok, vodotryskov a vodopádov dominuje zámok Lešná, ktorý tiež určite stojí za zmienku. Je preslávený drevorezbárskou výzdobou interiéru a rozsiahlymi  zbierkami porcelánu a striebra. Myslíme si, že deti boli veľmi spokojné a odniesli si množstvo krásnych zážitkov , ale aj nových poznatkov. Na záver je potrebné poďakovať aj p.šoférovi  F. Dadajovi , ktorí s nami absolvuje túto náročnú trasu už pár rôčkov a má super trpezlivosť a samozrejme p. učiteľkám. …