Americký lektor na škole

Netradičný týždeň pred Vianocami zažili naši štvrtáci, pretože ho strávili s americkým lektorom Blakom Rieckelom, ktorý prišiel zo štátu New York, aby im pomohol zlepšiť sa v angličtine.

Slováci bežne o sebe tvrdia, že radšej nebudú komunikovať v cudzom jazyku, než aby niečo povedali zle. Chyba. Radšej komunikovať s chybami než nerozprávať vôbec! A keďže je v našom záujme, aby sa už mladší žiaci v angličtine rozrozprávali a neosvojili si toto krédo, doviedli sme im Američana, ktorý s nimi strávil výnimočné chvíle 5 dní pred Vianocami. Výnimočné, pretože im dni v škole priniesli množstvo zážitkov: neustále počúvali angličtinu (Blake je na Slovensku 3 mesiace a zatiaľ vie len veľmi málo zo slovenčiny), naučili sa každý deň veľa slovíčok (samozrejme, že všetko sa ukladalo do pamäte ako pasívna slovná zásoba, ale naučili sa dedukovať význam bez pomoci materinského jazyka, takže robili pokrok J),osvojili si frázy potrebné pre bežné fungovanie v triede (a tie aktívne každý deň používali), dozvedeli sa niečo nové o Amerike i u nás netradičnom sviatku Dňu vďakyvzdania. Tiež pocítili hrdosť Slováka, keď Blakovi vysvetľovali, že na Veľkú Noc je u nás bežné oblievanie dievčat, o čom náš hosť samozrejme nemal ani potuchy J A možno Vás všetkých poteší, keď prezradím, že v Žiline dal prednosť pravej slovenskej klobáse pred hamburgerom v McDonalde.

Mgr. Jolana Madigárová Kubišová, organizátorka akcie

mix3

lektor2

lektor

Zanechať odpoveď