Exkurzia do tlačiarne

Dňa 16.12. 2014 sme sa zúčastnili literárno-dejepisnej exkurzie. Cieľom nášho poznávania mala byť jedna žilinská tlačiareň.  Náš deň sa začal zrazom pri železničnej stanici v Kysuckom Novom Meste, odkiaľ sme sa  vlakom dopravili na železničnú stanicu v Žiline a potom trolejbusom do tlačiarne GEORG, kde nám majiteľ tlačiarne poukazoval stroje, s ktorými pracujú. Porozprával nám aj o tom, ako sa vyrába kniha, ako sa tlačí na hárky a pod. Jeden milý zamestnanec nám ukázal, ako sa na knihy razí slovenský znak, každý z nás si potom nejaký na papieriku odniesol. Potom sme sa presunuli na Mariánske námestie, kde nám naša slovenčinárka – pani učiteľka Mojtová hovorila o histórii mesta. Po prehliadke vianočných trhov a po nákupnom rozchode sme sa bohatší nielen o nové poznatky vrátili naspäť domov.

Táto exkurzia bola veľmi zaujímavá a poučná. Páčila sa nám.

Za zorganizovanie a sprevádzanie na nej ďakujeme p. učiteľke Mgr. Monike Mojtovej, za sprevádzanie ďakujeme aj p. učiteľke Mgr. Márii Vlčákovej, a touto cestou ďakujeme aj mamine Baričíkovej a pánovi Štefuňovi.

Tatiana Ondrušová, Simonka Kmecová 5.B, foto M.M.

Zanechať odpoveď