Anglický e-Twinning

Anglickým e-Twinningovým projektom Hračky na ceste chceme už žiakom prvého stupňa pomôcť rozšíriť obzor o nových krajinách a taktiež im približujeme angličtinu ináč ako len v školskom prostredí. Náš macík, ktorého štvrtáci nazvali Janko Johny, odišiel do Poľska a deti sledujú jeho pobyt v tejto krajine. Zároveň na našu školu prišla Ofélia – morská korytnačka z Grécka, ktorej ukazujú život v strednej Európe. Nielenže sa žiaci doma venujú novej hračke, ale tiež vytvárajú fotodokumentáciu o spoločných chvíľach a píšu jednoduché vetičky ku fotkám, ktoré urobili, samozrejme niekedy aj s pomocou starších členov rodiny 🙂 Do netradičnej formy práce s cudzím jazykom sa zapojilo 5 ďalších európskych škôl a deti z Talianska, Belgicka, Chorvátska, Španielska a ešte ďalší z Grécka.

Viac informácií nájdete vo vestibule školy alebo priamo na webovej stránke tu.

Mgr. Jolana Madigárová Kubišová

mix2

mix3

Krajiny, ktorých školy sú do projektu Hračky na ceste zapojené:

map

Zanechať odpoveď