Čarovné obdobie

Predvianočné obdobie sa začína zapálením prvej sviečky na adventnom venci. Tohto roku ju zapálime už v  nedeľu druhého decembra.

Atmosféra týchto predvianočných dní plná očakávaní už maličkými krokmi vkĺzla medzi deti druhého ročníka. Neopakovateľné zážitky vianočných zázrakov zažili  naše deti aj prostredníctvom Vianočnej pošty. Pýtate sa ako? Nuž písali a kreslili Ježiškovi listy, ktoré putovali na jeho domovskú Vianočnú poštu v Rajeckej Lesnej. Už teraz netrpezlivo čakajú na Ježiškove odpovede.

Príjemnú pracovnú, predvianočnú atmosféru zažili deti aj v  utorok 27. novembra a v stredu 28. novembra. V tieto dni sme si okrem vyučovania prostredníctvom  predvianočných tvorivých dielni pripomínali aj sviatočné tradície našich predkov. V plnom pracovnom nasadení vychádzali spod rúk detí krásne výrobky s ktorými sa hrdo prezentovali. Veľká vďaka za túto aktivitu patrí tetám Majke a Hanke z  CVČ v našom meste.

A čo nás ešte čaká?

Tak ako každý rok  aj tento rok zavíta medzi  nás 6. decembra svätý Mikuláš so svojimi anjelmi a košom plným sladkostí pre dobré detičky. Samozrejme, že nebude chýbať ani neposlušný čert, ktorý si nás všetkých označí svojou čiernou farbou. V tomto integrovanom tematickom dni sa rozohrajú rôzne aktivity, básne a piesne, nielen pre Mikuláša.

  1. a 13. decembra budeme už tradične piecť s tetou Dankou, s CVČ v KNM, vianočné medovníčky, ktoré vlastnoručne ozdobíme.

Popoludnie s rodičmi a príbuznými detí druhého ročníka máme pripravené na 13. decembra. Už teraz usilovne precvičujeme  kolekciu piesní, básní a scénok s vianočnou tematikou.

Decembrové aktivity zakončíme 21. decembra tradičnou spoluprácou s MŠ Komenského. Čarovný čas Vianoc si spríjemníme spoločným programom pri vianočnom punči a sladkostiach.

Vianoce, to čarovné obdobie nech zostáva v našich srdciach čo najdlhšie.  

Mgr. Jarmila Bandurová