Výroba pohľadníc

Ak chceme dnes povedať na Vianoce svojim známym, že na nich myslíme, pošleme im SMS. V krajšom prípade MMS s obrázkom alebo GIF putujúci na Facebooku ako spam…
Ale čo tak pozdraviť  niekoho osobne?
Túto pravdu si pripomenuli žiaci štvrtých tried, keď počas uplynulého týždňa vyrábali 3D pohľadnice pod vedením šikovných tiet z Mestskej knižnice v Kysuckom Novom Meste. Nebolo jednoduché naskladať rovnomernú harmoniku z papiera alebo dodržať pravidelnosť pri lepení jednotlivých dielov pohľadnice. Ale podarilo sa.
Nakoniec si všetci žiaci odnášali domov okrem krásnych pozdravov aj vedomie, že vlastnoručne vyrobený dar má hodnotu námahy, ktorá je podstatne vyššia, ako jeden klik na mobilnom telefóne.
V škole aktivita pokračovala. Žiaci sa do pozdravov zapojili veľmi osobne, vymýšľali básničky, ktoré by napísali dovnútra. Eliška prekvapila naozaj peknou vianočnou básňou.
Najťažšou úlohou, ktorá nás čakala, bolo vybrať, komu pohľadnice pošleme, zohnať adresu a potom ju správne napísať. Verím, že aj túto časť úlohy žiaci správne zvládli a veselé darčeky už putujú k našim drahým…
Mgr. Mária Kormanová