ANNA FRANKOVÁ A MY

V rámci hodín dejepisu sme dňa 5.12.2018 navštívili Mestské divadlo v Žiline, aby sme si pozreli divadelné predstavenie „Anna Franková“.

Dej príbehu sa odohrával v období 2. svetovej vojny. Hlavnou hrdinkou bolo 13-ročné dievča,

Anna, ktorá aj napriek nepriazni osudu, stále verila, že raz, po vojne, bude môcť opäť normálne a šťastne žiť. Herečka stvárnila Annu veľmi realisticky, a vďaka režisérovi i všetkým hercom ( z Nového divadla v Nitre) sme mohli i my byť súčasťou príbehu. Predstavenie bolo už od začiatku pútavé a premyslené až do konca. A opäť raz sme si uvedomili, aké je dôležité pripomínať si minulosť, aby sa už nikdy viac zlé veci z nej nezopakovali.

Aj v mene ostatných zúčastnených ôsmakov i deviatakov zo ZŠ Nábrežná v KNM, ďakujeme pani učiteľke Mojtovej, organizátorke podujatia, za možnosť navštíviť toto úžasné, zmysluplné a poučné predstavenie i za sprevádzanie na ňom,  a ďakujeme za sprevádzanie i pani učiteľke Palicovej, Drexlerovej, Jantošíkovej, Vaňkovej a Vlčákovej.

Tatiana Ondrušová, Simona Kmecová (9.B)

A takto to videli ďalší:

 

-Dopoludnie v divadle bolo pre mňa nezvyčajné a určite sa oplatilo – aj kvôli samotnému predstaveniu, aj kvôli hercom. Neraz sa mi silnejšie rozbúchalo srdce. Tatiana Č.

-Divadlo som si užil. Herecké výkony boli úžasné. Predstavenie krásne, veselé aj smutné. Donútilo ma to zamyslieť sa nad rôznymi hodnotami. Pozrel by som si to znova. Matúš M.

– Dalo mi to veľmi veľa, uvedomila som si, že by som si mala vážiť každú chvíľu, každý jeden bezstarostný moment vo svojom živote. Som veľmi vďačná za tento zážitok. Ivana H.

-Predstavenie mi ukázalo, aký ťažký bol život vo vojnových časoch, aké sú naše životy oveľa bezproblémovejšie. Klára O.

-Bravúrne výkony hercov. Bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok a dalo mi to veľa hereckých i umeleckých zážitkov. Domnika D.

-Divadlo bolo veľmi dobré, veľa som sa dozvedel. Ďakujem za akciu. Dano Š.

Monika Mojtová