Deň so záchranármi

Záchrana ľudského života, poskytovanie prvej pomoci, vedieť pomôcť kamarátovi, súrodencovi , rodičom , či neznámemu človeku- táto téma rezonovala v piatok 7.12. 2018 na našej škole medzi žiakmi siedmeho ročníka. Na celé dopoludnie v tento deň zavítali medzi našich žiakov záchranári zo žilinskej záchranky. Traja mladí , šikovní a nadšení mladí ľudia. Počas štyroch hodín vysvetlili deťom základy prvej pomoci. Ako majú postupovať v prípade, že nájdu zraneného človeka alebo aj sami sú zranení, čo robiť  pri krvácaní, ako reagovať v rôznych situáciách.  Žiaci si mohli vyskúšať zastaviť krvácanie na fingovanom poranení , ktoré však pôsobilo ako skutočné. V ďalšej časti si každý žiak vyskúšal resuscitáciu zraneného pod dohľadom skúsených záchranárov. Naši žiaci sa úlohy záchranárov zhostili naozaj super a  vyslúžili si  veru aj pochvalu od profesionálov, ktorí každý deň pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú. Za vydarenú akciu treba poďakovať CVČ v KNM, ale konkrétne p.uč. J. Pavlusíkovej. Pripájame aj zopár fotografií :