Beseda o ostrove Maurícius

Žiaci 6.ročníka sa dňa 30.mája 2023,
zúčastnili zaujímavej besedy v rámci predmetu geografia, o ostrove Maurícius, ktorý leží v tyrkysových vodách Indického oceána a ktorému sa hovorí aj  „raj na Zemi.“Rozšírili si svoje poznatky o jeho vzniku, polohe, povrchu, o zaujímavostiach prírody, niečo z  histórie, o etnickej pestrosti jeho obyvateľov, ale aj o ich spôsobe života, hospodárskej činnosti a tiež o cestovateľských skúsenostiach p.riaditeľa, jeho manželky a dcéry, ktorí ostrov navštívili. Ako povedali žiaci, beseda ich upútala a určite si zapamätajú napr. vtáka Doda (Dront nelietavý), ktorý kedysi žil na ostrove a ktorý  rovnako ako legendárna známka Modrý Maurícius je symbolom tohto ostrova.Zapamätajú si, že sa tu darí cukrovej trstine a okrem cukru sa z nej  vyrába aj kvalitný rum, budú si vedieť predstaviť nádherné biele pieskové pláže a tyrkysovo belasý oceán, geologický fenomén Sedem farieb Zeme, jazero v kráteri sopky, na brehoch ktorého sú chrámy a sochy predstavujúce bohov hinduistickēho náboženstva. Na konci besedy sa ešte započúvali do dávnej „hudby otrokov“ , videli tance a spev, ktoré dotvárajú kolorit tradícií obyvateľov tohto pre nás exotického ostrova.