CHKO Kysuce 2015

Naše Slovensko je naozaj nádherná krajina plná rôznych zaujímavostí  a prírodných výtvorov . Učíme sa o nich aj na hodinách geografie a biológie. Na doplnenie  a utvrdenie vedomostí,  pani učiteľky biológie zorganizovali pre nás žiakov 9-teho ročníka zaujímavú exkurziu , v rámci ktorej sme spoznávali zaujímavé prírodné výtvory horných Kysúc. Spoločne sme si pozreli priehradu Nová Bystrica, ktorá je zásobárňou pitnej vody pre celé Kysuce. Nasledovali veľmi zaujímavé pieskovcové gule-Megoňky, ktoré sú raritou nielen na Slovensku, ale aj na celom svete. Tiež nás zaujal obrovský brest u Papajov na Makove,  ktorý je samozrejme zákonom chránený. Asi 4 km odtiaľ pramení naša rieka Kysuca. Veľkou zaujímavosťou je aj ropný prameň v Korni, kde sme naozaj mohli cítiť typický zápach . Mnohé vedomosti  sme si mohli  doplniť aj prostredníctvom informačných tabúľ. Takou bodkou na záver bola určite návšteva orloja v Novej Bystrici, ktorý je výsledkom  ľudskej  šikovnosti. Videli sme naozaj miesta našich Kysúc, na ktoré by sme sa inak možno ani nedostali. Ďakujeme za krásne  prežité dopoludnie.

Žiaci 9-teho ročníka

Zanechať odpoveď