Deň na včelnici

Dňa 28.10.sme zažili veľmi zaujímavý spôsob vyučovania hodiny biológie. Pani učiteľky biológie nás zobrali priamo na včelnicu, kde bolo ako v rozprávke- malý maľovaný domček, množstvo rastliniek, vtáčikov a dookola krásna príroda.  Keďže sa učíme tento školský rok o včele medonosnej – bola to naozaj zážitková výučba, kde sme sa priamo od pani včelárky dozvedeli veľa zaujímavostí ,aj také, ktoré v učebnici určite nenájdeme,  o tomto síce maličkom,  ale o to významnejšom živočíchovi. Videli sme včelie dielo- plásty, ich príbytky – úle, ako sa včely zazimujú priamo v úli, získavanie medu z včelích plástov pomocou ,,medomedu“, dozvedeli sme sa, že včela je najužitočnejší hmyz v prírode a jej najväčší význam spočíva práve v opeľovaní  rastlín, čo je základom pre ďalšiu úrodu ovocia i zeleniny. O včelie rodiny sa pani včelárka aj s ujom včelárom musia naozaj starať po  celý rok. No aj o nás bolo v tento deň perfektne postarané – mohli sme sa posilniť výborným koláčikom a zahriať chutným a zároveň zdravým bylinkovým čajom, ktorý nám z láskou pripravila teta včelárka.  Za nevšedné zážitky a nové vedomosti patrí naše poďakovanie pani včelárke tete  Hanke, ktorá sa nám venovala celé doobedie  a našim pani učiteľkám biológie. Ďakujeme , bolo super !

Žiaci šiesteho ročníka

Zanechať odpoveď