Naši štvrtáci a škola v prírode

V malebnom údolí pohoria Malá Fatra, medzi obcami Párnica a Zázrivá, v nádhernom a tichom horskom prostredí sa v dňoch 08. – 12.04.2019 zúčastnili žiaci 4. ročníka dlho očakávanej „Školy v prírode.“ Po príchode do spomínaného prostredia sme sa ubytovali  v hoteli Smrečina, kde už boli pre nás pripravené útulné izby. Po výbornom obede sme sa zoznámili s našimi animátormi Terkou, Lalou a Kikom. Hneď sme sa vrhli na program, ktorý si pre nás pripravili. Rozdelili sme sa do tímov, premysleli si názov a vyrobili si vlajky, ktoré nás charakterizovali. Hlavná animátorka nás obdarovala krásnymi oranžovými tričkami a šiltovkami.

Celý pobyt sme od rána do večera plnili množstvo úloh.  Začiatkom každého dňa bola ranná tanečná rozcvička, kde sme získali energiu na celý deň. Keďže nám počasie naozaj prialo, väčšinu času sme strávili vonku. Nechýbala samozrejme aj turistická vychádzka, na ktorej sme spoznávali okolie, rastliny a vychutnávali si čaro prírody.

Najobľúbenejší bol popoludňajší program, ktorý bol na vysokej profesionálnej úrovni a zároveň spĺňal  prvky motivačné, tvorivé, náučné a zábavné. Každý popoludňajší program sme začínali nástupovou piesňou. Aktivity mali rôzne zameranie. Zahrali sme sa na cestovateľov, preniesli sme sa do podmorského sveta, do púští, triedili sme odpad a oboznámili sa aj s jeho recykláciou. Medzi zábavné a pohybové hry patrilo Živé pexeso, Eskalátor, Mestečko Palermo, Dirigent, Guláš, Ľudské človeče, Hra s menami, Gorila a tučniak. Samozrejme sme si zahrali aj vybíjanú a futbal.

Dni utekali veľmi rýchlo. Posledný večer nás čakala autogramiáda, vyhodnotenie družstiev a rozlúčková diskotéka s úžasnými animátormi. Všetci sme boli obdarovaní krásnym diplomom a príveskom.

Poďakovanie za školu v prírode patrí pani učiteľkám: Mgr. Janke Čelkovej, Mgr. Majke Kormanovej, Mgr. Martine Janekovej a Mgr. Jarke Bandurovej.