Dejepisná exkurzia 2018

Dňa 12. októbra 2018 žiaci 5.B a 5.C triedy prežili netradičné vyučovanie dejepisu. Spolu so svojimi vyučujúcimi  p. učit. Ševčíkovou, Mojtovou a Štefankovou navštívili Štátny oblastný archív v Bytči, kde sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o významnom šľachtickom rode Thurzovcov a ešte viac mnohých potešil pohľad na staré historické písomnosti – originály rukopisov na pergamene, kniha v prekrásnom obale z bukového dreva, záznamy vo farskej kronike o narodení i smrti slávneho zbojníka Juraja Jánošíka a iné zvláštnosti, ktoré patria medzi písomné historické pramene.  Prezreli si tiež Sobášny palác v Bytči, ktorý všetkých ohúril svojimi rozmermi, niektoré dievčatá si dokonca vyskúšali výbornú akustiku plesovej sály a predviedli svoje spevácke umenie. Žiaci nevynechali ani  zakúpenie drobných suvenírov, ktoré im budú pripomínať pekne strávený deň.

 Po krátkej prehliadke centra mesta sme sa všetci presunuli do autobusu, ktorý nás bezpečne priviezol opäť pred našu školu. 

Organizátorka  exkurzie PaedDr. Zita Ševčíková