,,DEŇ ZEME“ NA ZŠ NÁBREŽNÁ

Aj naša krásna  planéta Zem má svoj veľký deň. Je to 22.apríl . Ako už tradične aj tento rok sa naši žiaci zapojili do akcie a vyčistili celé nábrežie rieky Kysuca t.j. od obchodného centra Lidl až po lesík na sídlisku Kamence. Mnohí z vás by sa čudovali, čoho  všetkého sú ľudia schopní  veľmi  rýchlo a jednoducho sa zbaviť .  Brigády sa zúčastnili žiaci 5.A, 7.C,  8.B a 9.A triedy. Musíme žiakov naozaj veľmi pochváliť lebo pracovali ako včielky a neštítili sa ani tých najväčších a najhorších  ,,odpadov“. Osobitne by sme chceli vysloviť pochvalu týmto žiakom : z triedy 5.A – K. Philipiová, B. Brisudová, M. Martinček, z 8.B triedy- D. Gavlas, J. Šuraba a z 9.A triedy  K.Kekelyová , V. Bajánková a chlapci -E. Cupec, M. Madigár, T. Poniščjak  a M. Jančošek, títo chlapci sa každý rok veľmi aktívne zapájali do tejto brigády a to už od piateho ročníka. Trieda 7.C veľmi pekne vyčistila celý areál školského ihriska , bežeckej dráhy, okolia prístavby gymnázia a nebolo toho veru málo …Nedali sa  zahanbiť ani žiaci z nižších ročníkov a svojimi malými ale obratnými rúčkami vyzbierali všetko nepotrebné v okolí školskej jedálne, školského pozemku a blízkeho okolia školy. Všetkým zúčastneným  patrí veľké ĎAKUJEM!  A najkrajšou odmenou je určite pohľad na prírodu , ktorú neťažia žiadne zbytočné predmety odhodené nezodpovedným človekom !

Vyučujúce Biológie

Zanechať odpoveď