Detský olympijský deň 2015

ZŠ Nábrežná 845/17 v spolupráci s CVČ Komenského usporiadala už 6. ročník olympijského dňa v športových disciplínach škôlkarov. Pre nepriaznivé počasie sa súťaž konala až 26.6.2015 v našom areáli ZŠ. Malí športovci z MŠ Komenského, MŠ 9.mája a MŠ Litovelská si zmerali svoje sily v nasledovných disciplínach:

– beh na 30 m,
– prekážková dráha na umelej tráve,
– hod loptičkou na cieľ,
– skok do diaľky z miesta,
– štafeta 9x 30 m (zmiešaná) .

Pekné výkony a odhodlanie prekonať súpera a samého seba je najlepšie vidieť vo fotodokumentácií z tohto dňa. Poďakovanie patrí pani učiteľkám, ktoré doprevádzali svoje deti, rozhodcom a usporiadateľom (9.B ako dopomoc) a netreba zabudnúť ani na p.Mičiana, ktorý poskytol sladkosti.

Najrýchlejší, najpresnejší a najvrtkejší získali medailu, diplom a drobné ceny. Sladkú pozornosť a občerstvenie dostali i malí diváci, ktorí hlasno povzbudzovali. Pohyb mali všetci, či už v disciplínach, alebo pri hudbe.
Hlavný cieľ sa naplnil-šport zblížil všetkých: malých i veľkých, rôzne škôlky, rôzne vekové kategórie.
A nezabúdajme, že: Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa! (I.J.)

Zanechať odpoveď