Do školského jedálnička budú zaradené aj recepty žiakov

Najesť sa v školskej jedálni ako doma – to je prianie mnohých žiakov. Keď však v týchto dňoch prinesú žiaci, ich rodičia alebo starí rodičia do školy svoje rodinné recepty, môže sa „domácky“ obed v škole stať realitou.

V rámci kreatívneho projektu ministerstva školstva „Receptúry v školských jedálňach očami detí“ sa totiž hľadajú recepty na žiakmi obľúbené varené pokrmy. Aj vy, milí žiaci, môžete do školskej jedálne priniesť recepty na bezmäsité, zeleninové a zemiakové pokrmy, ktoré Vám chutia a chceli by ste ich zaradiť pre školské stravovanie. Podmienkou je, že musia byť tepelne upraviteľné. Recepty odovzdajte v školskej jedálni pani vedúcej. Najvhodnejšie receptúry budú hodnotené členmi pracovnej skupiny Ministerstva školstva a odborníkmi na výživu a následne budú predložené na odsúhlasenie ministrovi. Pri posudzovaní receptov a ich zaradení do praxe sa bude prihliadať na to, aby školáci mali v strave menej tuku, soli, jednoduchých cukrov, ale viac vitamínu C, vlákniny či rastlinných bielkovín. Motiváciou pre Vás, aby ste sa zapojili do projektu, je okrem obohatenej jedálenskej stravy i možnosť získať zaujímavé ocenenie. A pre našich žiakov pripravujeme na začiatok júna týždeň varenia podľa vašich nápadov a vybraných receptov. Informácie Vám podajú zástupcovia tried v školskom parlamente.

Zanechať odpoveď