Druháci v divadle

Boli ste niekedy v bábkovom divadle? Nie? Tak to je najvyšší čas to napraviť.  Veď hlavným cieľom divadla je rozvíjanie tvorivosti a fantázie. Určite je jednoduchšie, pustiť rozprávku v televízií, no návšteva divadla má svoje čaro a význam. Ale predtým, ako ho navštívite aj vy, prečítajte si zopár  viet o predstavení, ktoré navštívili 11.11. 2015 žiaci druhého ročníka Základnej školy Nábrežná z Kysuckého Nového Mesta v bábkovom divadle Žilina.

Príbeh  AKČANTYROK /Korytnačka/ rozprával o dvoch osamelých ľudí, ktorí žijú vedľa seba tak blízko a pritom tak ďaleko. Pán Hoppy tajne obdivoval slečnu Silverovú, ale ona mala oči len pre svojho korytnačieho miláčika. Ako by mohol pán Hoppy súťažiť s takým súperom?! Vymyslí skvelý plán, ktorý si však vyžaduje trochu šikovnosti a veľa trpezlivosti. Našťastie pre všetkých, láska opäť zvíťazí! Ako v rozprávke, by to malo platiť aj v našom živote a najmä v predvianočnom čase.

Deti v hľadisku spoločne prežívali emócie. S niečím takým sa doma pred televízorom nestretnú. A nielen to, tak ako reagujú deti na hercov, reagujú aj herci na deti a to dodáva divadlu neopakovateľné čaro. Originálne spracovanie príbehu, plného komických situácií, sa deťom veľmi páčilo a účinkujúcich odmenili búrlivým potleskom. Deti si odnášali veľa nových zážitkov, ktoré potom zhmotnili vo svojich výtvarných prácach. Pekný deň využili aj na malú exkurziu po meste Žilina, kde deti spoznávali rôzne námestia, ulice, budovy a obchody.

Napísala: PaedDr. Zuzana Vojsovičová

mix div

Autorom fotografií Bábkové divadlo Žilina.

Zanechať odpoveď