Prvácka tvorivá dielnička

V piatok 13. novembra sme sa nechali pozvať tetou Majkou a tetou Hankou do Centra voľného času v Kysuckom Novom Meste.

Vyrábali sme vianočné ozdoby, ktoré môžu byť vyrobené takmer zo všetkého. My sme sa však držali osvedčených materiálov, ktoré k Vianociam neodmysliteľne patria. Zaujali nás slovách tety Majky: „ Čo si tak vyrobiť svoje vlastné vianočné ozdoby z hliny? “ A my sme neváhali ani chvíľočku. A tak sme miesili, vaľkali, vykrajovali, modelovali a ozdobovali. Každé dieťa usilovne pracovalo a vyrobilo si päť vlastných vianočných ozdôb. Keďže sme sa tejto aktivity zúčastnili všetci prváci, každá trieda mala svoju  značku a každý výrobok iniciály dieťaťa. Pýtate sa prečo? Nuž všetky  výrobky tety vypália v keramickej peci a následne  poputujú do rúk ich autorov.

Vianočná dekorácia  je  neodlučiteľnou súčasťou Vianoc. Nájdeme ju určite v každom príbytku. Ani my nebudeme výnimka. Vlastnoručne vyrobená vianočná keramika aj  nám skrášli bývanie počas týchto krásnych sviatkov.

Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď