Erasmus deň – Padlet

V polovici októbra sa na našej škole konali Erasmus Dni, do ktorých sme sa zapojili spolu s inými školami Európy a pomohli sme tak prekonať hranicu vyše 5665 podujatí. Naše aktivity dokonca prezdieľala Národná agentúra Erasmus SK aj na svojom IG!

https://padlet.com/ulohyaj/eplusdays21

Julka Várošová, Katka Bačová a Ema Buganová z deviateho ročníka si pre mladších žiakov našej školy pripravili prednášky o tom, ako vyzerá žiacka mobilita, čo na nej očakávať, čo zažili, keď boli v Barcelone a vo fínskom Kirkkonnumi. Všetky barcelonské dobrodružstvá mohli Ema a Julka zažiť vďaka už skončenému projektu Detstvo v krabičke, ktorý sme dotiahli s piatimi partnerskými školami do tak úspešného konca, že nás nemecká agentúra uvádza ako vzorový projekt! Katka vycestovala do Fínska cez projekt LO-VE, ktorý sa ešte stále realizuje, a tak budú mať niekoľkí z Vás stále možnosť zažiť žiacku mobilitu na vlastnej koži. Čo k tomu poradiť? Zaujímajte sa, zapájajte sa, buďte aktívni. Pýtajte sa Vašich učiteľov, vôbec to nie je o samých jednotkách a o bifľovaní sa. Ďakujeme deviatačkám za super informácie, ktoré budú uverejnené aj na webe školy, v záložke Erasmus. Ďakujeme aj p.uč. Hmírovej za spoločnú organizáciu aktivít.   @JMK