Európsky deň jazykov 2013

26.september oslávila aj naša škola v duchu európskych jazykov. Rada Európy totižto rozhodla, že je potrebné zdôrazniť hodnotu jazykového vzdelávania, a tak sa stal tento deň Dňom európskych jazykov. Žijeme v dobe, kedy jazykové vzdelávanie nebolo nikdy jednoduchšie! Internet ponúka všetkým, mladým i starým, možnosť neustále sa v jazykoch zdokonaľovať bez toho, aby sme minuli čo i len jediný cent na drahé knihy, cestovné lístky atď. Jediné, čím sa musíme vyzbrojiť, je chuť pustiť sa do toho!

Vyučujúce jazykov si pre vybrané triedy žiakov pripravili workshopy, vďaka ktorým mali žiaci možnosť zistiť, ako chutia jazyky. Ak myslíte, že v tento deň sa na našej škole podávali nejaké delikatesy na víne, či na smotane, na to zabudnite. Jazyková ochutnávka spočívala v lámaní jazykov vďaka novým slovíčkam a prízvukom. A tak sa žiaci učili, ako sa predstavia v románskych jazykoch: francúzštine, taliančine (p.uč. Ľ.Heľová) a španielčine. Niektorí žiaci sa naučili v týchto jazykoch  aj farby a čísla a využívali pri tom základy z angličtiny. Zábavná sms a chat komunikácia sa odohrávala na hodinách p.uč. Palicovej. Pamätáte si, čo znamenajú skratky ASAP alebo B4N? Žiaci taktiež nazreli do termínov anglickej gramatiky (p.uč.A.Ondrejášová) a so slovenčinárkou M.Mojtovou porovnávali slová z nášho materinského jazyka s príbuznou češtinou. Ruština bola klasicky doménou p.uč. Ľ.Kultánovej. Aj tu sa naučili jednoduché slovíčka a krátku básničku, no a vyskúšali si písať slová v azbuke. P.uč. D.Vnuková sa pozrela na jazyky z hľadiska rozčlenenia a pripravila si pre žiakov napäté súťažné chvíle.

Európsky deň jazykov sa na našej škole konal už po druhýkrát a veríme, že aj budúci školský rok pripravíme zaujímavé aktivity, aby sme Vás, milí žiaci, motivovali učiť sa na našej škole slovenčinu, angličtinu, ruštinu, francúzštinu a možno raz aj španielčinu J .

Mgr. Jolana Madigárová Kubišová, organizátorka akcie

Zanechať odpoveď