Tretiaci v rozprávkovej ríši bábik

Zbierať možno všeličo -vlastne takmer všetko ,čo nás napadne. Existuje množstvo ľudí ,ktorí sa venujú zberateľstvu .Pre  niektorých môže byť záľubou z detstva, zatiaľ čo iní sa mu venujú po celý život. U chlapcov je to vášeň k zbieraniu áut ,lietadiel ,známok ,kartičiek hokejistov. Dievčatá sú zberateľky obrúskov ,bábik, pohľadníc ,plyšových hračiek a pod.

Dňa 23.10.2013 si žiaci tretieho ročníka pozreli výstavu Rozprávková ríša bábik v Kaštieli Radoľa .Zberateľka Monika Cmierová  z Rožňavského Bystrého sa mohla pochváliť svojou zbierkou bábik .Deti mali možnosť vidieť bábiky v krojoch, v dobových kostýmoch. Dozvedeli sa, že teta Monika (autorka výstavy) ich nielen zbiera ,ale aj opravuje a oblieka do vlastnoručne ušitých šiat. Ľudia, ktorí ju poznajú jej nosia staré bábiky ,látky, čipky ,gombíky. Vďaka jej šikovným rukám sa premenia opäť na krásavice .Ríšu  bábik dopĺňajú aj bosorky.  Bolo  sa načo pozerať .Nakoniec si žiaci pozreli ostatné expozície v kaštieli.

Výstava všetkých prítomných zaujala a milo prekvapila. Snáď zachová zberateľstvo v povedomí  našich detí. Možno sa i ony profesionálne alebo v rámci svojho voľného času budú venovať zberateľskej vášni a v budúcnosti predvedú svoje vlastné zbierky – ich najzaujímavejšie kúsky.

Mgr. Jana Čelková

Zanechať odpoveď