Exkurzia do vz Coca-Cola Lúka

V piatok 24.10.2014 sa žiaci 9.B, 9.C a 8.A  zúčastnili exkurzie  do výrobného závodu spoločnosti Coca–Cola HBC Slovenská republika, s. r. o. v Lúke pri Piešťanoch a  Balnelogického múzea.  Cestou sme videli hrady Beckov a Trenčiansky . Cesta ubiehala bezproblémovo a konečne sme zastavili v kúpeľnom meste Piešťany, kde sme videli symbol piešťanských kúpeľov – Barlolamača, Kolonádový most a samotné kúpele s prameňom liečivej minerálnej vody.

O deviatej  nás privítali v závode. Sprevádzala nás veľmi milá sprievodkyňa . Najprv nás zoznámila s históriou závodu i so súčasnou náplňou práce. Potom sme sa všetci obliekli do reflexných viest, dostali sme okuliare a išli sme na prehliadku. Zaujala nás príprava pracovísk, umývanie a prípravu fliaš  a obrovský sklad, kadiaľ sa preháňali vysokozdvižné vozíky. Škoda len, že stroj, ktorý fľaše vyfukuje bol práve odstavený z dôvodu technickej poruchy a tiež plnička. Na záver každý dostal fľašu Coca–Coly.

Zo závodu sme sa vybrali do Balneologického múzea.  Balneologické múzeum v Piešťanoch sa venuje dejinám kúpeľov a kúpeľníctva na území Slovenska, ako aj histórii regiónu Piešťan. Nachádza sa tu expozícia archeológie, histórie a etnografie regiónu Piešťan, unikátne nálezy od staršej doby kamennej z Moravian nad Váhom, odkiaľ pochádza aj svetoznáma 22 800 rokov stará soška Moravianskej venuše vyrezaná z mamutieho kla, jediná známa ženská plastika z územia Slovenska, ďalej z bohatých hrobov zo Stráží, nálezy z lokality „Starý kláštor“, história mesta a využitia termálnych vôd Piešťan, pozoruhodná expozícia ľudovej kultúry – kroje, plastiky, keramika a pôvodný starý dom so slamenou strechou.

Posledná zástavka bolo mesto Trenčín, centrum  stredného Považia.

Po obhliadke mesta sme sa vrátili do autobusu a nasledovala cesta domov.  Príjemne unavení, ale bohatší o veľa zážitkov, poznatkov i vedomostí sme o 16,00hodine dorazili šťastlivo domov.

Zanechať odpoveď