Obdivovali sme jej krásy

Dobrá predpoveď počasia podporila naše rozhodnutie vybrať sa        v tieto  jesenné , prázdninové  dni  do prírody. Pýtate sa kto ? Nuž tretiačikovia pani učiteľky Mgr. Martiny Janekovej a deti 4. B triedy.

Naším cieľom bolo  rekreačné stredisko Veľké Ostré , ktoré sa nachádza v malebnom prostredí Kysuckej vrchoviny a Javorníkov priamo pod kopcom Veľké Ostré .

Vykročili sme so slovami  „Poďme si spolu užiť  nádherné lesy a hory plné farebnosti .“ A tak sme si užívali , kochali , fotili a dýchali svieži horský vzduch . Deti si zvečnili všetko , čo ich zaujalo .  Faunu i flóru .

Pod chatou Ostré sme sa  zastavili na krátky oddych a občerstvenie . Výborným rozptýlením pre deti  boli preliezky, šmýkačky a miestny bufet, ktorý bol pôvodne zatvorený, ale  jeho majiteľ ho otvoril ako mávnutím čarovného prútika . A tak sme sa mohli hostiť teplým čajíkom i rozličnými sladkosťami .

Nezabudli sme, že na vrchole sa cesta nekončí, preto sme si ponechali silu aj na cestu späť .

Po túre sme sa lúčili s  príjemnou svalovou únavou  a hŕbou milých spoločných zážitkov .

Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď