Exkurzia žiakov 1.ročníka na Hospodársky dvor

Dňa 25.3.2019 sa žiaci 1.ročníka zúčastnili exkurzie na Hospodársky dvor v Kysuckom Lieskovci a Ochodnici. Ráno sme nasadli do autobusu a ujo šofér nás odviezol do Kysuckého Lieskovca. To bola naša prvá zastávka. Chovajú tam kravičky a kurčatá. Kravičky sme aj nakŕmili dobrotami, ktoré si deti priniesli z domu. Chutil im chlebík, mrkvička aj jablká. Teta veterinárka nám porozprávala ako a čím kŕmia kuriatka aj kravičky. Všetko sme si mohli aj poprezerať.

Našou druhou zastávkou bola farma v Ochodnici. Tam chovajú ovečky, teda  presne 600 ks ovečiek a 400 ks jahniatok. Tie boli také bielučké a krásne! Aj pre ovečky sme si samozrejme odložili nejaké dobroty.

A poslednou zastávkou bol  prameň Vajcovka v Ochodnici. Ochutnali sme zdravú vodu a niektoré deti si zobrali aj domov.

Výlet sa deťom veľmi páčil a boli nadšené zo zvieratiek.

Ďakujeme tetám z CVČ Majke Klušákovej a Janke Pavlusíkovej za deň plný zážitkov!

K.Jakubíková