Filmový festival v Žiline

V jeden  utorok – 4.2. 2014 – sme sa (žiaci 5.C, 6.A, 7.C ) spolu s našimi triednymi učiteľkami ( Mgr. M. Mojtovou, Mgr. A. Drexlerovou, Mgr. A. Kavackou) vydali za dobrodružstvom do Žiliny.  Cestou do Stanice Žilina-Záriečie, kde sme sa mali zúčastniť filmového festivalu Jeden svet,  nám pani učiteľka Mojtová – naša dejepisárka –  pútavo porozprávala zaujímavosti z histórie Žiliny.  Na festivale sme videli zaujímavé filmy. Napr., prvý film bol o škole v dedine Kaloo v Afganistane, do ktorej deti chodili pešo aj tri hodiny. Ak niečo dobre vypočítali alebo prečítali, ich zvyšní spolužiaci im zatlieskali.  To sa nám páčilo, u nás v triedach  sa také nič nestáva. J Ďalší film bol o cudzincoch žijúcich na Slovensku  Veľmi nás zaujal aj film, ktorý rozprával o otroctve v 21. storočí. Mohli sme porovnať naše životy so životmi ľudí z filmov. Bolo to veľmi poučné.

Po skončení vzdelávacieho programu a po pozretí si výstavy fotografií sme si  kúpili drobnosti na naplnenie našich brušiek a Rajeckou Ančou sme sa doviezli na hlavnú železničnú stanicu. Po 15 minútovom rozchode sme odcestovali domov do Kysuckého Nového Mesta.

Ďakujeme pani učiteľkám za zaujímavé dopoludnie.

Michaela Okapalová (7.C), Denisa Fujašová(6.A)

Zanechať odpoveď