Hodina dejepisu naživo 2014

Jedného pekného dňa, 30. apríla 2014, k nám zavítala skupina historického šermu Bojník. Šermiari z Bojníc pricestovali do našej školy už niekoľkýkrát. Na tohtoročnom predstavení sa zúčastnili žiaci 3. – 8. ročníka a všetkým – malým či veľkým – sa vystúpenie opäť veľmi páčilo. Počas „hodiny dejepisu naživo“ sme vo veľkej telocvični zažili  ukážku zbraní, oboznámili sme sa s ich históriou a vývojom, získali sme  zaujímavé informácie, boli sme svedkami podpálenia čierneho strelného prachu,… Niektorí si mysleli, že prach vybuchne, ale nakoniec iba zhorel J

Keďže počasie bolo priaznivé, na ihrisku nám Bojník predviedol  aj skúšku strelných zbraní. Niektoré buchli silnejšie, iné slabšie, ale to najlepšie si pre nás páni šermiari  nechali nakoniec. Vystrelili z dela ! Bol to taký silný rachot, že si niektorí až zakrývali uši.

Vďaka páni šermiari i pani učiteľka Mojtová J, všetkých nás to skutočne bavilo a už teraz sa tešíme na vystúpenie o rok.

Lucka Ondrušková,  5.C, foto: MM

dej-nazivo

Zanechať odpoveď