Dejepisná exkurzia Nitra 2014

Spoznávanie histórie Slovenska ma veľmi baví, preto ma potešila možnosť zúčastniť sa  dejepisnej exkurzie spojenej s hľadaním pokladu.

Podujatie, ktoré sa uskutočnilo 9.6. 2014,  zorganizovala naša pani učiteľka dejepisu Monika Mojtová. Dozerali na nás aj pani učiteľky Alena Drexlerová a Zita Ševčíková. Veď autobus bol plný žiakov z 5.C, 6.A, 6.B a 6.C J Poklad sme hľadali v starobylej Nitre. Boli sme na Kalvárii, odkiaľ je prekrásny výhľad na mesto. Prešli sme hrad aj katedrálu, ktorá je zasvätená sv. Emerámovi. Počas prehliadky sme napäto počúvali rôzne príbehy z histórie Nitry. Mňa zaujal príbeh Corgoňa – obyčajného kováča, ktorý sa stal hrdinom. Naše putovanie históriou sme ukončili v Diecéznom múzeu, kde sme všetci získali poklad.

Počas tohto výletu sme pútavým a zábavným spôsobom spoznali ďalšie tajomstvá našej histórie.

Filip Lach, 5.C, foto. MM

nitra

Zanechať odpoveď