Netradičná hodina Anglického jazyka v kuchynke

Prečo netradičná? A prečo práve v kuchynke? Na hodine angličtiny sa učíme, ako variť po anglicky. Naša pani učiteľka nás zobrala na vyučovaciu hodinu do kuchynky v našej škole. Z našich projektových prác sme vybrali dva recepty:  výbornú vajíčkovú nátierku a tiež  skvelé cookies. A aby to nebolo  také jednoduché, celú hodinu sme pri príprave dobrôt využili to, čo sme sa naučili a rozprávali sme len po anglicky. Chlapci nám dali ochutnať zo svojej nátierky na čerstvých rohlíkoch a my dievčatá sme im pripravili zdravé cookies. Spoločne sme si užili kopec zábavy. Aj takto užitočne stráveným časom sme si spríjemnili obdobie blížiaceho sa konca  školského roka.

Rebeka a Kristína, 6.C

EGG SPREAD

Ingredients:                  

2 eggs

1 tbs of butter

salt

1 tbs of mustard

Baguette

Instructions:

  1. Boil the eggs about 10 minutes.
  2. When the eggs are ready, cut them with the knife and put them in the bowl.
  3. Then add the butter, mustard and salt into the bowl.
  4. Mix everything together.
  5. Put the mixture on the baguette.
  6. Serve and enjoy the meal ?