KONCOROČNÁ OPEKAČKA DRUHÁKOV

Koncoročný výlet je tradíciou, ktorej by sa len máloktorý žiak dobrovoľne vzdal. My, žiaci 2.A,2.B,2.C,2.D, triedy, sme sa 15. júna rozhodli vybrať sa na záverečnú opekačku do okolitej prírody pri obci Radoľa – Ostré.
Spočiatku to vyzeralo na dážď, no našťastie sa ukázalo slniečko, ktoré s nami šantilo počas celého dopoludnia. Športové oblečenie, dobrá obuv, nápoj, batoh so špekačkami na chrbte boli našou povinnou výbavou. Cesta ubehla veľmi rýchlo. V cieli nás čakal nádherný kus prírody s lavičkami, preliezkami, kolotočom a miestom na opekanie. Naše pani učiteľky založili oheň, rozdali ražne s vopred narezanými špekáčikmi a zvyšok práce nechali na nás. Opiekli sme si aj cibuľku, slaninku a chlebík. Popri opekaní sa aj športovalo. Chlapci si zahrali futbal, dievčatá skákali na švihadlách, hrali sa na skrývačku. Poniektorí si aj zaspievali. Dobrú náladu nám nepokazil ani zápach dymu. Všetci sme na záver pozberali všetky smeti a zahasili pahrebu vodou z neďalekej chaty. Cestou domov nás sprevádzalo neutíchajúce búšenie dažďových kvapiek na okná autobusu. To za nami plakalo slniečko.
Druhácka opekačka bola odmenou pre každého, bez ohľadu na to, či mu jeho snaženie vychádzalo počas školského roka viac alebo menej. Pani učiteľky, bolo nám s Vami výborne, ale nehnevajte sa, už sa všetci tešíme na prázdniny. Ďakujeme!

Zanechať odpoveď