Literárno-dejepisná exkurzia 8. ročníka

Dňa 15. 5. 2019 sme sa vybrali na exkurziu do Modry a na hrad Červený Kameň. Všetci sme sa zišli o 6. 15 hod. pred budovou našej školy. Počasie nám veľmi neprialo, no na nálade nám neubralo a s veľkou radosťou sme išli na výlet. Počas cesty  niektorí driemali, ostatní sa zabávali. Prvou našou zastávkou bola Modra, kde sme sa oboznámili s mnohými zaujímavými informáciami o Ľudovítovi Štúrovi a jeho živote. Druhou zastávkou bol hrad Červený Kameň. Dozvedeli sme sa mnohé informácie o  histórii hradu a o panovníkoch, ktorí tu vládli, najmä o Márii Terézii. Hradom nás sprevádzala milá sprievodkyňa, ktorá nám hravou formou poskytla rôzne zaujímavosti. Potom nasledoval rozchod v Trenčíne, kde sme naplnili naše žalúdky, oddýchli si a nakúpili mnohé veci. Cestou späť sme spievali. Jednoducho, bolo veselo. V podvečerných hodinách pred našou školou zabrzdili kolesá autobusu a všetci sme spokojne odišli domov.

Otázky a odpovede

  1. Aké vedomosti si si odniesol z exkurzie?

Dozvedela som sa mnoho o živote Ľudovíta Štúra a o histórii hradu, najmä o panovníčke Márii Terézii. – Terézia

  1. Čo sa ti najviac páčilo?

Hrad Červený Kameň a samozrejme rozchod. – Matej

  1. Ako prebiehala cesta autobusom?

Hrala som karty, chvíľu som si pospala a aj zaspievala. – Tamara

  1. Keby sa uskutočnila podobná exkurzia, zúčastnil by si sa?

Áno, bolo to zaujímavé a rozšírili sme si naše vedomosti. – Matúš

Ďakujeme pani učiteľke O. Štefánkovej a S. Svrčkovej za príjemne strávený deň, ktorý nám priniesol veľa nových poznatkov z oblastí slovenského jazyka a dejepisu. Na konci nás pochválili za disciplinované správanie.

Text: Kristína Kubalová a Jakub Poplanúch

Foto: Tamara Ondreášová