Exotická besiedka – Zanzibar

Snažíme sa žiť tak, aby sme boli šťastní. Ak nám k dokonalej spokojnosti niečo chýba, hovoríme tomu sen. Všetky naše sny sa však môžu splniť, ak máme snahu ich uskutočniť.

Jediný človek, ktorý vás na ceste za splneným snom dokáže zastaviť, ste vy sami. Pokiaľ si myslíte, že sú to ľudia alebo okolnosti okolo vás, nie je to pravda. Máte slobodu a právo si vybrať, či si chcete plniť vlastné sny a byť šťastní, alebo plniť sny iným. Ak po niečom ale naozaj túžite, niet sily, ktorá by vás mohla zastaviť. Ja si plním svoje sny na hudobných koncertoch, niekto cestovaním. Ideálne je, spojiť sny hudobné s tými cestovateľskými. Unguja alebo neoficiálne Zanzibar je ostrov v Indickom oceáne na východnom pobreží Afriky. Spolu s ostrovom Pemba a množstvom malých ostrovčekov v okolí tvorí autonómny štát Zanzibar, patriaci Tanzánii. A čo má Zanzibar spoločné s hudbou? Ak nerátame pravé africké rytmy, Zanzibar v názve piesne Billyho Joela, tak vedzte, že sa tu 5. septembra 1946 v Stone Town narodil Farrokh Bulsara. Ten Bulsara, ktorého celý hudobný svet pozná pod umeleckým menom Freddie Mercury. Vône, chute a svet obrazov z tohto malebného afrického ostrovčeka preniesli medzi našich žiakov manželia Kantorovci z Jablunkova. Pán riaditeľ ZŠ Lesní Pavel Kantor a jeho manželka Hanka si jeden zo svojich snov splnili v tohtoročnom januári. Ako sa to dá, čo všetko videli, zažili, ochutnali a priniesli si späť do Európy, možno zažijete spolu s nimi a teda odo dnes aj s nami, vo fotopríbehu z dnešnej exotickej besedy, ktorá mala aj víťazov a počas ktorej sme si pripomenuli pár najväčších hitov Freddieho a Queen. Tak teda…. Jambo, Jambo bwana, Habari gani, Mzuri sana. Wageni, Wakaribishwa, Kenya yetu Hakuna Matata. ??????❤️?