LYŽIARSKY KURZ 2014

Keďže sme siedmaci, vedeli sme, že nás tento rok čaká lyžiarsky kurz . Na začiatku zimy si každý nás začal usilovne zháňať lyžiarske vybavenie. Už mesiac pred LK sme boli strašne nedočkaví. Vo vytúžený deň (pondelok 24.2.2014) sme nervózne stáli pred budovou našej školy. Rozlúčili sme sa s našimi rodičmi, naložili batožinu a nastúpili sme do autobusu. Náš smer bola Valčianska dolina – SnowLand Yeti. Cesta nám ubehla veľmi rýchlo.

Keď sme prišli do nášho lyžiarskeho strediska, osvietila nás biela zasnežená zjazdovka. Rozdelili sme sa do izieb v turistickej ubytovni Hostel u Yetiho a začali sme s vybaľovaním. Pod vedením našich p. učiteľov sme odišli do jedálne Fast Food –Humno, v ktorej sme sa po celý čas nášho pobytu stravovali. Nemôžeme povedať, že sme hladovali, pretože varili veľa

a výborne.

Po obede sme sa obliekli ako správni lyžiari a vyrazili na svah. Konečne sme mali príležitosť ukázať našim učiteľom a spolužiakom, čo dokážeme na lyžiach. Boli sme rozdelení do troch skupín podľa našich schopností. Začiatočníkov, tých čo nikdy nestáli na lyžiach, mala p.uč. M. Vlčáková, viac zdatnejších lyžiarov mala p.uč . A. Kavacká a najlepších lyžiarov viedol p.uč. I. Jurkovič. Na konci dňa sme boli unavení ako kone po nočnej šichte v lese, ale stále sme mali chuť sa zabávať. O 22 hodine sme museli byť všetci povinne v posteli. Každý nasledujúci deň začal budíčkom o 7.30 hodine, raňajkami a prípravou na lyžovanie. Lyžovalo sa od 9,00 do 12,00 hodiny a poobede od 14,00 do 16,00 hodiny.

Každý večer sme mali večerný program s rôznymi súťažami. Najlepšia a najzábavnejšia bola súťaž v jedení na čas. Ďalšia súťaž bola vedomostná. Pán uč. Jurkovič vyberal otázky „zákerného“ J druhu, napr.: „Koľko krát zamáva komár krídlami za sekundu?“ Samozrejme nechýbala ani diskotéka. Vytancovaní a vyčerpaní sme zaľahli do postele.

V piatok ráno, v deň nášho odchodu, sme sa naraňajkovali a vyrazili sme posledný krát na svah. Nikdy nezabudneme na zážitky, ktoré sme tam prežili a chceli by sme si to ešte niekedy zopakovať. Veľké ĎAKUJEM patrí naším p. uč., ktorí sa o nás celý kurz starali.

Žiaci 7.ročníka J

Zanechať odpoveď