Medzinárodný deň školských knižníc

Dňa 22.10.2018 sme sa zúčastnili medzinárodného projektu dňa školských knižníc. Už ôsmy krát sme sa zapojili do tejto perfektnej akcie. Hlavnou myšlienkou je motivácia našich detí, aby sa nebáli siahnuť po knihách a navštíviť školskú knižnicu. Do akcie sa zapojili žiaci druhého stupňa, ktorí pracovali v skupinách.

7.B pracovala pod vedením p. učiteľky Slávky Svrčkovej, 8.A  bola s p. učiteľkou Olinkou Štefankovou, 6.B pod vedením p. učiteľky Tatiany Chupáčovej, 9.B bola pod taktovkou p. učiteľky Moniky Mojtovej a 7.C tvorila s p. učiteľkou Zitkou Ševčíkovou.

Naši žiaci sa predviedli v tom najlepšom svetle a naozaj nám ukázali svoju šikovnosť a vynaliezavosť. Tento rok bola tema projektu : „Skutočné knižnice – skutočné vzdelávanie: 100. rokov od vzniku Česko-Slovenska“.  Žiaci vytvorili nádherné plagáty s prierezom histórie, oboznámili sa s českými symbolmi ako: hymna, štátny znak, prezidenti, šport, literatúra. Tvorili básne, vyhľadávali si informácie v knihách, ktoré si priniesli. Šikovnosť a kreativitu našich žiakov si môžete pozrieť na nástenkách po chodbách školy, kde budú ich práce zverejnené.

Medzinárodný deň školských knižníc dopadol výborne, žiaci si obohatili svoje poznatky z histórie Česko – Slovenska a dúfame, že aj ďalší ročník bude aspoň taký úspešný ako tento. Ďakujeme ešte raz všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili Medzinárodného dňa školských knižníc.

Mgr. Tatiana Chupáčová