Mladý záhradkár

Slovenský zväz záhradkárov v Kysuckom Novom Meste usporadúva každý školský rok zaujímavú súťaž pre žiakov našich základných škôl – ,,Mladý záhradkár“. Súťaž prebehla v júni šk r. 2015/2016. Z našej školy sa zapojila a veľmi pekne sa umiestnila žiačka 8.A triedy ( teraz už 9.A) Deniska Fujašová, ktorá si zabezpečila svoju účasť na medzinárodnej záhradkárskej súťaži. Český zväz záhradkárov už po šiesty rok usporiadal súťaž v záhradkárskych vedomostiach-,, Mladý záhradkár“. Súťaž sa uskutočnila v Ostrave dňa 23.9.2016. Zúčastnili sa jej súťažiaci z Česka a zo Slovenska.  Naša Deniska sa umiestnila na krásnom 4. mieste, ako najlepšie zo všetkých účastníkov v rámci  Slovenska. Naozaj super umiestnenie, zo srdca gratulujeme a držíme palce aj v ďalších súťažiach. Aspoň pár postrehov od účastníčky:

Ako sa Ti súťažilo?    Súťažili sme v príjemnom prostredí, bola tam výstava rôznych kvetov a dopestovanej zeleniny. Páčilo sa mi tam. Hodnotili sa teoretické vedomosti, poznávanie rastlín a praktická časť – aranžovanie kytíc.

Aká bola konkurencia?   Dokopy nás bolo 36, z toho 5-ti zo Slovenska,. Niektorí boli naozaj výborní, aj aranžmány mali prepracované do detailov.

Čo Ti dáva súťaž do života?   Myslím, že vďaka súťaži si viac všímam rastlinky okolo seba a verte , nič z toho čo som sa naučila nie je zbytočné. Sú to všetko praktické veci do života.

Máta aj vlastnú záhradku doma, alebo u starkých?    Žiaľ nie, keďže bývame v meste na byte a babka má pred vchodom len malú skalku.

Čo Ťa najviac zaujalo na súťaži ?   Asi tá časť , v ktorej sme aranžovali. Bolo to zaujímavé a prinieslo mi to mnohé skúsenosti.

Keďže si deviatačka, bude súvisieť výber Tvojej strednej školy z Tvojimi záujmami, myslíme tým – biológiu?     No , stredná bude asi všeobecne zameraná- teda gympel, ale vysoká, ak sa na ňu dostanem, asi bude zameraná na biológiu, prírodu a veci s tým súvisiace.