Návšteva Banskej Štiavnice

Banská Štiavnica a jej okolie  určite patrí medzi jedno z najkrajších dôkazov histórie baníctva na území Slovenska.  Aj naši žiaci – žiaci 8-meho ročníka mali možnosť nazrieť trochu do histórie, ale zároveň si pozrieť aj krásny kaštieľ vo Sv. Antole, výstavu unikátov v mineralogickom múzeu a sami vstúpiť do podzemia a aspoň na hodinku sa stať  malými baníkmi. Myslíme si, že to bolo naozaj super, ale každý bol určite rád, keď znovu vzhliadol denné svetlo. Žiaci si mali možnosť  pozrieť miesta, na ktorých sa kedysi ťažili drahé kovy a uvedomili si,  aká to musela byť ťažká a zároveň   nebezpečná práca, v akých podmienkach museli baníci pracovať,  často len za pár korún.  Určite si odniesli množstvo zážitkov a na pamiatku aj nejaký malý minerál a doplnili si najmä svoje vedomosti z biológie.

Zanechať odpoveď