ZOO LEŠNÁ ZLÍN

Žiaci piateho ročníka sa 31.5. zúčastnili veľmi peknej a zaujímavej exkurzie. V rámci biológie navštívili známu zoologickú záhradu ZOO-LEŠNÁ ZLÍN. Aj napriek dlhej  ceste autobusom to stálo za to.  Deti si mohli pozrieť živočíchy v rámci jednotlivých svetadielov, niektoré dokonca aj pohladkať. Najväčší  úspech mali určite malé surikaty a krásne malé , šikovné opičky.  Aspoň na pár minút mohli mať pocit, že sa nachádzajú v ozajstnom tropickom pralese, keďže súčasťou zoo je aj obrovský skleník, kde mohli žiaci vidieť aj prirodzený rast obľúbených banánov  priamo na banánovníku. Veľmi zaujímavé bolo miesto, kde bol  vytvorený  malý podmorský svet a návštevníci si mohli pozrieť úplne zblízka raje a dokonca sa ich mohli aj dotknúť.  Určite to bola super akcia a deti si odniesli množstvo zážitkov a na pamiatku aj malých plyšových kamarátov. Prikladáme aj zopár zaujímavých záberov…

Zanechať odpoveď