Návšteva z MŠ Budatínska Lehota

Hoci v piatok 19. februára nebolo veľmi priaznivé počasie,  zazvonil náš školský zvonček. Vonku padal hustý dážď, bolo sychravo, no aj tak neváhali a prišli, ako sľúbila pani riaditeľka Materskej školy v Budatínskej Lehote Vlasta Francová.
S milými úsmevmi sme sa vzájomne zvítali.  Predškoláci sa pohodlne usadili do školských lavíc, medzi žiakov  prvého ročníka. Našou prvou aktivitou bolo vzájomné  zoznámenie. Každý z nás povedal svoje meno, vyslovil ho po slabikách a súčasne vytlieskal. Niektoré deti sa zoznamovať nemuseli, pretože sa poznali z predchádzajúcich rokov z pôsobenia v tej istej Materskej škole. Tie sa namiesto zoznámenia vyobjímali a vystískali. Hudbou a spevom sme odštartovali spoločnú prácu. V oblasti matematiky sme sa venovali číselnému radu do desať, priraďovali sme počet k číslu i naopak a nezabudli sme ani na matematické kocky s bodkami a číslicami. V rámci rozvoja grafomotorických zručností detí sme vypracovávali pracovný list zameraný na výtvarné aktivity. Všetky deti pracovali s plným nasadením, a aby doplnili vynaloženú energiu ponúkli sa chutným čajíkom a sladkými dobrotami. V závere práce sa všetci predškoláci mohli pochváliť pozitívnym hodnotením v podobe slniečok a včeličiek. Navzájom sme si zaželali mnoho ďalších úspešných dní a rozlúčili sa s milou návštevou.

Mgr. Jarmila Bandurová

page 1

page 222

 

Zanechať odpoveď