Navštívila nás lektorka z Nemecka

6.12.2013 na našu školu nezavítal svätý Mikuláš,ale príjemná mladá lektorka nemeckého jazyka Isabelle Muschaweck.

S pani učiteľkou Michelovou si pre triedy 9.A,9.B a 8.A pripravili rôzne zaujimavé aktivity ako napr.prezentácie na témy Nemecko, Vianoce a vianočné zvyky v Nemecku, tradícia sviatku svätého Mikuláša. A pretože súčasťou Vianoc je i posielanie vianočných pozdravov, pár vinšov sme si skúsili i my napísať na vlastnoručne vyrobené pohľadnice. Niektoré úlohy boli zamerané i na počúvanie s porozumením. Do pripravených cvičení sme dopisovali chýbajúce údaje, ktoré sme museli zachytiť pozorným počúvaním textu. Takto boli spracované príbehy o figliarovi Tillovi Eulenspieglovi ako i smutný príbeh o velikánovi klasickej hudby Beethovenovi.

Tento deň nám veľmi rýchlo ubehol, no všetci si odnášame veľa nových poznatkov, o ktorých sme predtým vôbec nevedeli. Všetkým sa nám to páčilo a radi by sme si to ešte niekedy určite zopakovali. Pani učiteľke Michelovej sa chceme poďakovať za užitočne a príjemne strávený deň v škole ako i lektorke z Frankfurtu, že prišla medzi nás a venovala nám svoj čas i svoje vedomosti.

 

Za všetkých zúčastnených E.Blahušová a L.Sládeková z 9.B

Zanechať odpoveď