Pasovanie prvákov

Dňa 27. 11. 2013 sa na ZŠ Nábrežná ulica uskutočnila veľká udalosť- PASOVANIE PRVÁČIKOV. Na začiatku celého programu pasovania si žiaci 7. a 9. ročníka pripravili pestrý program. Po príhovore riaditeľa školy dostali aj prváci príležitosť na vlastnú tvorbu – recitovali básničky, zaspievali si školskú hymnu a poznávali zvieracie rodinky. Tým nám preukázali svoje vedomosti, šikovnosť a tvorivosť. Pred pasovaním museli zložiť sľub pastelkovej kráľovnej, v ktorom sľubovali, že budú verní našej škole, pani učiteľkám a starším žiakom a že sa budú učiť a správať tak, ako sa na správneho školáka patrí. Následne pristúpili k slávnostnému obradu. „Pasujem Ťa za žiaka našej školy“, znela pasovacia formulka, po ktorej každý žiak dostal svoj dekrét prváka a rovnako aj malý darček. Pasovací ceremoniál ukončila predsedkyňa parlamentu Lucia Čelková, žiačka 9.B triedy, povzbudivým príhovorom. Teraz čaká všetkých našich prvákov dlhá cesta, na ktorej im želáme, aby sa ich všetky túžby a predstavy o škole splnili, aby sa v nej cítili dobre, aby okrem vedomostí zažili i kopec radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobre vykonanej  práce. Želáme im veľa úspechov, dobré a milé pani učiteľky  ale aj veľa skvelých kamarátov.(Lucia Čelková a Katarína Kekelyová, členky žiackeho parlamentu)

Chcela by som sa poďakovať členom parlamentu a našim deviatakom za ich aktivitu, zodpovednosť, úprimnú radosť a ochotu. Je radosť pracovať s takýmto tímom mladých, ambicióznych a šikovných mladých ľudí. Verím, že sme potešili našich prváčikov a sú hrdými žiakmi našej školy. S touto myšlienkou „Pasovania prvákov“ prišla Tamarka Ochodničanová – členka nášho parlamentu pred troma rokmi a teším sa, že táto milá akcia sa na našej škole stala tradíciou.

Mgr. Anna Ochodničanová.