Pipi, naša nová kamarátka

25. novembra sme sa zoznámili s našou  novou  kamarátkou Pipi. Že neviete kto to je? Nuž Pipi Dlhá Pančucha je kniha od Astrid Lindgrenovej  a zároveň aj jej hlavná postava.

To dievčatko dnes pozná celý svet. Má dlhé meno – Pipilota Viktuália Roleta Zlatka Pančušisková Efraimová, ale hovorí si krátko: Pipi Dlhá Pančucha. Jej mamička je už anjel a otecko, bývalý námorný kapitán, je teraz pirátskym kráľom . Aspoň tak si to o nich Pipi vymyslela. Býva si vo vile Vilôčke s koňom a opičiakom Pánom Galánom…

Toto a ešte nmoho iného sme sa dozvedeli o Pipi v tento deň. Venovali sme sa rôznym aktivitám od tvorby päťveršíkov, premietaní prezentácií o autorke a jej diele, spievaní hymny o Pipi, kooperatívneho vyučovania, čítania s porozumením , vypracovávania pracovných listov, až po zhotovenie výstavky prác s postavou samotnej Pipi.

V závere dňa, sme sa viacerí zhodli na titule   knihy,  po ktorej siahneme a zaradíme medzi tie prečítané. Ďakujeme Astrid Lindgrenovej  za krásnu knihu.

Deti 3. ročníka

Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď