Nezabúdame na tradície

Vianočné sviatky sa nezaobídu bez tradičných voňavých medovníčkov. Medovníčky boli odjakživa výnimočným pečivom, ktoré sa vyrábalo iba pri zvláštnych príležitostiach. Piecť vynikajúce medovníky je umenie a preto sme sa na začiatku týždňa, 7. 12. 2015 opäť stretli s našimi tetami z CVČ,aby nám pomohli pri ich zhotovovaní a pečení. Prezradíme vám, v čom spočíva ich tajomstvo a prečo  ich zvládnu upiecť aj úplní začiatočníci ako sme  aj my, druháci, zo Základnej školy Nábrežná. Na sladký koláč sme potrebovali tetu Danku Kafčákovú, med, múku, oheň z elektrickej pece a veľkú fantáziu, ktorú v nás vyvolali najkrajšie prichádzajúce sviatky, ktorými sú Vianoce. Perníky pod našimi rúčkami, s pomocou našich pani učiteliek, a vďaka  formám na pečenie nadobúdali krásne  tvary.Každý  z nás sa snažil svoj výrobok ešte vyzdobiť ako  najlepšie vedel, farebnými flitričkami, hviezdičkami, srdiečkami….. Veď medovníčky sú neodmysliteľný symbol Vianoc, ktorý prináša ľudom radosť, chuť a lásku. Veríme, že naše sladké výrobky obohatia náš slávnostný stôl. Prichádza čas vianočný, najradostnejší a najkrajší čas v roku. Zmocňuje sa nás vianočná nálada, vládne pokoj a láska, ktorú chceme popriať Vám všetkým z Kysuckého Nového Mesta.

Druháci zo Základnej školy Nábrežná.

Zanechať odpoveď