Pestrofarebná obloha

Púšťanie šarkanov patrí k obľúbeným zábavám nielen detí, ale aj dospelých. Neodmysliteľne sa spája s jesenným vetrom, ktorý býva v tomto ročnom období najstabilnejší z hľadiska smeru aj sily.

Vo štvrtok 29. septembra sme využili krásne, slnečné, jesenné dopoludnie a vykročili do prírody. Ku skupinke druhákov našej školy sa postupne pridávali tety z Centra voľného času v Kysuckom Novom Meste a predškoláci  s pani učiteľkami na Komenského ulici. Spoločnosť nám robili pestrofarebné šarkany, s ktorými si deti  hrdo vykračovali. Naším cieľom bolo doraziť na veľkú priestrannú lúku pri nábreží rieky Kysuce. Po úvodných pokynoch sa takmer sto detí rozptýlilo po rozľahlej ploche. Netrvalo dlho a šarkany sa vznášali nad ich hlavami. Stačilo tak málo a detské očká žiarili šťastím a úsmevy zdobili ich tváre. Úspešní sme boli všetci, školáci aj predškoláci, a tak sme sa spoločne lúčili so sladkou odmenou v rukách.

Mgr. Jarmila Bandurová

pestrofarebna1