Pozor, červená!

Ochrana života a zdravia detí by mala byť prioritou pre každého z nás. Ony sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky.

Vo štvrtok 27. októbra sa žiaci  druhého ročníka zúčastnili vzdelávacieho podujatia v Mestskej knižnici, ktorého hlavnou myšlienkou bola doprava.  Jej priestory sa  zmenili na plne vybavené dopravné ihrisko. Deti sa s veľkou ochotou zhosťovali rolí chodcov, vodičov a policajtov.  Pod kritickým okom členov Mestskej polície predvádzali praktické ukážky správania sa na cestách.  Dodržiavali svetelné signály semaforov i pokyny  príslušníkov Polície.  A keďže sme boli v knižnici, čítali sme  pod vedením pani riaditeľky z knihy Pozor, červená spisovateliek  Hany Primusovej a Lenky Procházkovej. Spoločne  sme hodnotili konanie hlavných hrdinov v oblasti dopravy. Detský vodičský preukaz podpísaný skúšobným komisárom bol odmenou pre každého vzorného chodca, vodiča a cyklistu.  Deti odchádzali z tohto podujatia so zdvihnutým palcom, čo bolo jasným signálom najlepšieho hodnotenia  akcie.

Mgr. Jarmila Bandurová

pozor-cervena1