Prváčikovia v ríši Kde bolo…

. . . TAM BOLO . . .

 

Veľmi veľa pekných rozprávok sa začína slovami: Kde bolo, tam bolo . . .

A preto, sme sa nechali pozvať na prechádzku rôznymi rozprávkovými krajinami, ktorá sa uskutočnila 19. októbra v našej Mestskej knižnici. Sprievodkyňami nám boli pani knihovníčka Mgr. Janka Hrubá a pani riaditeľka. Hoci sadáme do školských lavíc len necelé dva mesiace a zatiaľ poznáme len samohlásky, túto návštevu sme si užili plnými dúškami. Prechádzali sme krajinou rozprávky od jej histórie až po súčasnosť, spomenuli sme bratov Grimmovcov, H. Ch. Andersena i Pavla Dobšinského. Zistili sme, že deti poznajú množstvo rozprávok a neboli im cudzie ani pojmy ako hlavný hrdina, nadprirodzené bytosti, či čísla v rozprávkach. Veľký úspech medzi deťmi zožala aktivita: Zvučky rozprávok, v ktorej boli veľmi úspešní. Záverečnou odmenou pre deti bola omaľovánka, ktorá v sebe skrývala viacero rozprávkových postáv.

„ Čítajme deťom dvadsať minút denne, ” je slogan, ktorý ukrýva veľa múdreho. Je krásne stráviť spoločné chvíle nad rozprávkovou knihou s deťmi, či vnúčatami. Veď dieťa predsa drieme v každom z nás . . .

Napísala: Mgr. Jarmila Bandurová

mix11

mix22

mix33

Zanechať odpoveď